Wystawiaj za darmo Logowanie Rejestracja

Nie tego szukasz ? Przejrzyj inne oferty z tej kategorii (RTV, AGD i FotografiaAudio). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Magnetofon JVC KD-V11 Stereo Cassette Deck ANRS

Cena: 250 zł / sztukę

Magnetofon JVC KD-V11 Stereo Cassette Deck ANRS Made in japan Vintage!!!

 

Ten JVC KD-V11 to stereofoniczny magnetofon kasetowy z Dolby B i redukcją szumów ANRS firmy JVC. Został po raz pierwszy sprzedany przez firmę JVC w 1982 r. za sugerowaną przez producenta cenę detaliczną 140 USD i wycofany 3 lata później w 1985 r.

Główne cechy JVC KD-V11 to: 2 głowice, mechaniczny 3-cyfrowy licznik taśmy, wybór rodzaju taśmy i możliwość obsługi taśm normalnych, chromowanych i metalowych, transport z pojedynczym kabestanem napędzany paskiem.

Typowy magnetofon kasetowy ładowany od przodu z komorą kasetową umieszczoną po prawej stronie magnetofonu. Wysuwanie taśmy odbywa się mechanicznie, a kasetę należy umieścić stroną do odtwarzania skierowaną do przodu w zagłębieniu kasety.

 

Mierniki poziomu stosowane w KD-V11 to standardowe cyfrowe mierniki odczytu wartości szczytowych. Miękkie w dotyku elementy sterujące umożliwiające szybki i łatwy wybór funkcji transportowej KD-V11.

 

Dzięki redukcji szumów ANRS zastosowanej w KD-V11 sygnały o niskim poziomie są kompresowane w procesie nagrywania i komplementarnie rozszerzane podczas odtwarzania, aby zredukować szumy bez zmiany jakości tonalnej oryginalnego dźwięku. W procesie automatycznego systemu redukcji szumów syczący dźwięk występujący podczas nagrywania na taśmie w zakresie 5 kHz jest redukowany o około 10 dB. System Dolby-B redukuje szum taśmy na taśmach nagranych na KD-V11 aż o 10 dB przy najwyższych częstotliwościach. Sygnał pilota multipleksu 19 kHz obecny w audycjach stereofonicznych FM może powodować fałszywe wyzwalanie systemu redukcji szumów. Przełączany filtr MPX w KD-V11 odfiltrowuje sygnał pilota i zapewnia prawidłowe przetwarzanie Dolby programów stereofonicznych FM.

Aby nagrywać na żywo, ten deck posiada 2 wejścia mikrofonowe do podłączenia mikrofonów ze złączem jack. Połączenie z innymi komponentami audio w celu odtwarzania można uzyskać za pomocą kabla RCA, a nagrywanie ze źródła za pomocą kabla RCA.

 

JVC KD-V11

Magnetofon kasetowy ze sterowaniem logicznym (1982-86)

 

Opis

W tym roku nawet nasz najtańszy model ma dwie najbardziej przydatne funkcje - logiczny mechanizm sterujący i wskaźniki LED wieloszczytowe.

To pierwsze gwarantuje, że działanie będzie równie płynne jak nawet nasze najbardziej zaawansowane decki. Drugie gwarantuje, że każda wyprodukowana taśma będzie zapewniać najwyższą wydajność, nawet jeśli użyjesz wysokowydajnej taśmy metalowej. KD-V11 firmy JVC – najlepszy magnetofon kasetowy, jaki znajdziesz gdziekolwiek.

Każdy, kto posiadał lub obsługiwał magnetofon kasetowy ze sterowaniem typu fortepianowego, doceni wyjątkowy luksus miękkich w dotyku logicznych elementów sterujących KD-V11. Zamiast używać hałaśliwych elektrozaworów, wykorzystaliśmy moc bezwładności silnika do obsługi wszystkich zmian trybu.

Teraz jednym dotknięciem można szybko, cicho i niezawodnie wybrać dowolny tryb pracy. System logiczny sprawia, że nie da się zaciąć, rozciągnąć, złamać taśm ani w żaden sposób uszkodzić transportu.

Głowicę Rec/Play KD-V11 zbudowaliśmy z Metapermu, stopu zapewniającego czysty dźwięk Hi-Fi z rozszerzoną, cichą reakcją. Specjalny kontur powierzchni naciągu zapobiega nienaturalnemu wzrostowi odpowiedzi średniego basu, zwanemu efektem konturowym. Jego wysoka liniowość sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania ze wszystkimi rodzajami taśm, w tym metalowymi, taśmami audiofilskimi.

Każda osoba, która kiedykolwiek korzystała z magnetofonu kasetowego, niewątpliwie zauważyła irytujące syczenie podczas cichych przejść. Wynika to z ograniczonego zakresu dynamiki taśmy, co z kolei jest związane z małą prędkością taśmy i małą szerokością ścieżki.

W ciągu ostatnich kilku lat redukcja szumów Dolby B (i zasadniczo podobny ANRS) stała się sposobem na redukcję szumów do akceptowalnego poziomu. Przy częstotliwościach powyżej 5 kHz syk jest redukowany nawet o 10 dB. Odkryjesz, że Twoja muzyka brzmi czyściej i wyraźniej. Wbudowany filtr MPX zapewnia płaską charakterystykę podczas nagrywania audycji stereofonicznych FM.

Aby mieć pewność, że każde nagranie będzie na optymalnym poziomie pod względem niskiego poziomu szumów i zniekształceń, dołączyliśmy nasze dokładne wskaźniki LED wieloszczytowe – po jednym zestawie 6 diod LED na kanał.

W KD-V11 zastosowano wyrafinowany układ składający się z zębatki, przekładni/tarczy z tłumieniem oleju i szczęki hamulcowej obciążonej sprężyną, aby zapewnić płynne otwieranie i zamykanie pokrywy komory kasety. Oprócz wygody, taka konstrukcja oznacza większą niezawodność.

Dane techniczne

Typ: 2-głowicowy, pojedynczy kompaktowy magnetofon kasetowy

System ścieżek: 4-ścieżkowy, 2-kanałowy stereo

Prędkość taśmy: 4,8 cm/s

Głowice: 1 x nagrywanie/odtwarzanie, 1 x kasowanie

Silnik: elektroniczny regulator prądu stałego

Typ taśmy: typ I, CrO2, Metal

Redukcja hałasu: ANRS/B

Pasmo przenoszenia: 30 Hz do 16 kHz   (taśma metalowa)

Stosunek sygnału do szumu: 58 dB

Łapanie i trzepotanie: 0,2%

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 1,0%

Wejście: 80 mV (linia), 0,4 mV (mikrofon)

Wyjście: 0,3 V (linia)

Wymiary: 435 x 115 x 240 mm

Waga: 3,5 kg

Rok: 1983

 

Magnetofon w stanie jak na foto. Bardzo ładny odtwarza przewija nagrywa. Polecam.

Zapraszam do kupna.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań za pomocą ikon w prawym górnym rogu ogłoszenia.

Wygasa za 15 dni
Rozpoczęcie: 05.03.2024, 20:45, zakończenie: 31.07.2024, 09:52

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - oferta zostanie sprawdzona w pierwszej kolejności!


Playaudio

 665 [pokaż]

Lokalizacja

  • Warta (gmina Warta)