Wystawiaj za darmo Logowanie Rejestracja

Nie tego szukasz ? Przejrzyj inne oferty z tej kategorii (RTV, AGD i FotografiaAudio). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Tuner radiowy DENON TU-800 FMAM najwyższy model

Cena: 400 zł / sztukę

Tuner radiowy DENON TU-800 FM/AM najwyższy model z serii prawdziwy Hi-End jeżeli chodzi o tunery radiowe. Piękne krystaliczne i ciepłe brzmienie pełne szczegołów. Mistrzostwo jeżeli chodzi o tunery FM/ Made in Japan!!!

 

Denon TU-800

Tuner stereofoniczny AM/FM (1989)

 

Dane techniczne

 

Typ: Tuner mono/stereo

Pasma strojenia: FM, MW

Skala strojenia: cyfrowa

Zakres strojenia FM: 87,5 do 108 MHz

Zakres strojenia MW: 522 do 1611 kHz

Czułość: 0,8 uV (FM), 18 uV (MW)

Stosunek sygnału do szumu: 84 dB (FM), 53 dB (MW)

Zniekształcenia: 0,04% (FM)

Selektywność: 80 dB (FM)

Wymiary: 434x88x320mm

Waga: 4kg

 

Denona TU-800 Tu-800, cyfrowy tuner z czarną tarczą, był ulubieńcem stereofilów, porównywanym z Onkyo T-9090 i „entuzjastycznie polecanym”. Ma 3 ustawienia przepustowości IF (szeroki/wąski/super wąski), podobnie jak Onkyo, i 8 filtrów ceramicznych. W trybie Wide dodano 2 filtry, w trybie Narrow dodano 2 kolejne (w sumie 4), a następnie zupełnie inna ścieżka z 4 różnymi filtrami w trybie Super Narrow. TU-800 brzmi lepiej niż T-9090.

Po udoskonaleniu drugiego TU-800 Bob nazwał go „niesamowitym tunerem pod względem selektywności, czułości i dźwięku, jeśli działa poprawnie. Pobił spodnie z nową Fanfarą”. Oto opis ścieżki obwodu dokonany przez Boba: „Za wejściem antenowym znajduje się dostrojony stopień waraktorowy, następnie MOSFET z podwójną bramką, następnie dwa kolejne dostrojone stopnie waraktorowe, następnie mikser, MOSFET z podwójną bramką. Po mikserze znajduje się Transformator IF, to naprawdę miły akcent, dwa tranzystory FET równolegle napędzające pierwszy filtr ceramiczny.W oscylatorze liniowym znajduje się dostrojony waraktor generujący LO, po którym następuje bufor FET, po którym następuje kolejny dostrojony stopień waraktora, a następnie ten sygnał steruje wejściem LO w mikserze. Naliczyłem więc w sumie 5 gangów, z czego 2 w obszarze LO, więc jest to odpowiednik 4 gangów według „tradycyjnego” zliczania. Detektor wykorzystuje pętlę synchronizacji fazowej, współdzieloną przez szerokie/wąskie i bardzo wąskie ścieżki IF. Rzadko spotykany na eBayu model TU-800 kosztuje zwykle 150–225 dolarów, a ostatnia najniższa cena to 89 dolarów w dniu 5/06.

 

Tuner sprawny w bardzo ładnym stanie. Kilka rysek u góry stał na nim CD. Polecam.

Zapraszam do kupna.

 

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań za pomocą ikon w prawym górnym rogu ogłoszenia.

Wygasa za 24 dni
Rozpoczęcie: 11.01.2024, 22:10, zakończenie: 09.05.2024, 21:29

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - oferta zostanie sprawdzona w pierwszej kolejności!


Playaudio

 665 [pokaż]

Lokalizacja

  • Warta (gmina Warta)