Wystawiaj za darmo Rejestracja Logowanie

Nie tego szukasz ? Przejrzyj inne oferty z tej kategorii (RTV, AGD i FotografiaTelewizja i videoOdtwarzacze i dekodery). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Odtwarzacz DVD CD Audio Pioneer DV-717 24 bit

Cena: 450 zł / sztukę

Odtwarzacz DVD CD Audio Pioneer DV-717 24 bit DAC / Hi-bit Legato Link Converion. Posiada dwa lasery oddzielny do CD i oddzielny do DVD. Duże możliwości podłączenia zewnętrznego sprzętu Wyjście optyczne i koncentryczne. Złącza wideo, SVHS, Composite, Scart. Made in Japan.

 

Pioneer DV-717

DVD Player (1998-99)

 

Specifications

Disc formats: DVD, CD

Signal to Noise Ratio: 115dB

Dynamic range: 103dB

Total harmonic distortion: 0.002%

Line output: 0.2V

Digital Output: Coaxial, Optical

Video Connections: SVHS, Composite, Scart

Dimensions: 420 x 371 x 128mm

Weight: 6.6kg

Year: 1998

Accessories: CU-DV025 remote control

 

Ponizej test z Audio

Pioneer DV-717

Pioneer DV-717 jest jednym z droższych i bardziej ekskluzywnych odtwarzaczy dvd-video. Choć sam kosztuje niemało, zaprasza do współpracy kolejne, być może nawet droższe od siebie klocki. Bardzo popularnym ostatnio kolorem wśród droższych urządzeń, jest odcień zwany szampańskim. Przygotowując front 717-tki według takiej właśnie recepty, Pioneer nadał referencyjnemu urządzeniu posmak elegancji w dobrym guście. Odtwarzacz jest duży i masywny, nie sprawia jednak przytłaczającego wrażenia. Na szafce pod telewizorem, lub stoliku ustawionym nieopodal ekranu, Pioneer przyciągnie z pewnością wzrok gości, jak również nawet opatrzonego z odtwarzaczem właściciela.

Największym osiągnięciem stylistów japońskiej firmy wydaje mi się perfekcyjne wyważenie ilości i wielkości poszczególnych elementów przedniego panelu. Klawiszy nie jest ani zbyt dużo, ani za mało, szuflady nie powiększono zanadto, wszystko po prostu subtelnie i precyzyjnie ze sobą współgra. Zabiegiem, który dodał ostatecznego szlifu konstrukcji, jest ciągnące się na całej szerokości przedniego panelu podfrezowanie, wewnątrz którego umieszczono wyświetlacz oraz niemal wszystkie przyciski.

Mając do dyspozycji jedynie przyciski z przedniego panelu trudno wyobrazić sobie swobodne korzystanie z 717-tki, jako urządzenia standardu dvd-video. Klawisze open/close, play/pause oraz przeskakiwania do kolejnych/poprzednich ścieżek wydają się być zupełnym minimum, ale tylko dla płyt CD. Decydując się na dvd musimy sięgnąć po nadajnik zdalnego sterowania. Tutaj znajdziemy już wszystko, co niezbędne. Dolną część pilota zajmuje obrotowe pokrętło JOG, którym płynnie zmieniać można prędkość odczytu. Kto woli korzystać z rozwiązań tradycyjnych, może zwyczajnie wyłączyć JOG-a i używać klasycznych przycisków. Pioneer jest w tym względzie bardzo elastyczny. Odtwarzacz oferuje wszystkie, przydatne w technice dvd-video oraz cd funkcje. Możemy programować, odtwarzać w losowej kolejności, powtarzać dowolne fragmenty płyty. Ciekawą opcją jest wbudowana pamięć, zdolna pomieścić ustawienia użytkownika dla najczęściej odtwarzanych płyt. Pioneer wyposażył swój odtwarzacz w unikalny system cyfrowej regulacji obrazu. Działanie układu DNR opiera się na fabrycznie zdefiniowanych, bądź dowolnie modyfikowalnych przez użytkownika parametrach. Na uwagę zasługuje płynna regulacja ostrości, barw oraz filtr niwelujący cyfrowe "naloty" po kompresji MPEG. Warto poświęcić kilka chwil na eksperymenty z tymi układami, choć 717-tka bez włączonych układów korekcji i tak prezentuje się doskonale. Zmiany w omawianych parametrach są w rzeczywistości dość subtelne i silnie uzależnione od materiału zapisanego na płycie. Efektem działania układów są lekkie wyostrzenia, czy wręcz przebarwienia, jakie obserwowałem na bardzo dobrze zrealizowanych krążkach. Modelowanie obrazu przynosi jednak ciekawe rezultaty w przypadku gorzej skompresowanych filmów. Trzeba zaznaczyć, że ostatecznie "oszlifowany" obraz ma przede wszystkim odpowiadać indywidualnym upodobaniom użytkownika. Aspekty takie, jak płynność prezentacji podczas szybkiego przeszukiwania zasługują na dobre oceny. Jakość obrazu Pioneera przy połączeniu kablem s-video nie pozostawiała niedosytu. 717-tka wykazała się dobrymi, mocnymi i kontrastowymi barwami oraz imponującą szybkością w dynamicznych scenach.

Często podkreślamy niekończące się zalety dvd-video w stosunku do wysłużonej kasety VHS. Pewną wadą cyfrowego nośnika wydaje się konieczność zapamiętywania rozdziału, na którym przerwaliśmy z takich, czy innych przyczyn oglądanie filmu. Po wyłączeniu zasilania kaseta VHS nie "cofnie się" sama do początku, a płyta dvd nie zdoła się niestety samoczynnie oznakować. Jednak większość odtwarzaczy dvd, gdy nieopatrznie naciśniemy klawisz stop, i tak pamięta punkt, w którym to nastąpiło. Gorzej, gdy jesteśmy zmuszeni np. wyjść na kilka godzin z domu, a planujemy po powrocie "dooglądać" finałową partię. Nieekonomicznie jest wówczas trzymać urządzenie pod "prądem". W takich właśnie sytuacjach przyda się system Last-Memo Pioneera. Nie trzeba zapisywać lub zapamiętywać położenia punktu, od którego chcielibyśmy wznowić oglądanie, odtwarzacz 717 zrobi to za nas. Ciekawą funkcją jest również możliwość graficznej prezentacji aktualnej prędkości transmisji z płyty.

Jak przystało na tak ekskluzywny produkt, Pioneer wyposażył swój referencyjny odtwarzacz w wyjście cyfrowe zgodne ze standardem DTS. Przetwornik DAC dla transmisji stereo to najnowszy, firmowy układ Hi-Bit, który w obecnej wersji dekoduje przebiegi 24bit/96kHz. Dla osób korzystających z klasycznego systemu stereo przewidziano układ dźwięku wirtualnego. Opracowany w laboriatoriach firmy SRS Labs. system TruSurround emuluje obecność głośników efektowych. Pioneer posługuje się podwójnym układem optycznym. Każda z soczewek emituje różne długości fal. Jedna służy do odczytu płyt DVD, druga CD.

Odtwarzacz oferuje szeroką gamę złącz video. Na tylnej ściance umieszczono złocone gniazda RCA (Composite), mini-din (s-video) oraz dwa SCART-y. Jeden z nich można skonfigurować w taki sposób, aby przesyłał sygnały Composite, s-video lub RGB. Dekoder surround podłączymy do wyjścia cyfrowego optycznego lub koaksjalnego, a tradycyjny wzmacniacz analogowy napędzi jedna z dwóch dostępnych par cinchów. Na tylnej ściance umieszczono także gniazda do połączeń systemowych z innymi komponentami firmy Pioneer. Wyboru pomiędzy systemami PAL/NTSC (można dokonywać konwersji w przypadku telewizora nie obsługującego danego formatu) lub trybem automatycznym dokonujemy miniaturowym przełącznikiem z tyłu obudowy.

Menu ustawień oraz grafika ekranowa nie są zbyt wysokiej jakości. Nie można specjalnie narzekać, bowiem wszystko jest czytelne, choć postęp w stosunku do tańszego modelu DV-515 wydaje się niewielki. Pocieszenie stanowi fakt, iż modyfikacji ustawień dokonujemy jednak bardzo rzadko.

Trudno zarzucić cokolwiek konstrukcji tego odtwarzacza. Newralgiczne układy odseparowano, montując je na oddzielnych płytkach drukowanych. W sekcji wideo, jako dekoder obrazu pracuje chip zapożyczony od firmy Sony. Jednak to, z czego 717-tka jest najbardziej dumna, to część audio. Wchodzące w jej skład komponenty otrzymały własną płytkę drukowaną. Rozplanowanie elementów jest bardzo staranne, w stopniu cyfrowym pracuje filtr Legato-Link oraz wspomniany już konwerter Hi-Bit. Serce sekcji analogowej zbudowano z dwóch układów scalonych, pełniących rolę wzmacniaczy operacyjnych.

Mechanizm Pioneera 717 nie jest tzw. odwróconym talerzykiem. Na transport dvd wykorzystujący tę doskonałą technologię przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tymczasem klasyczny napęd japońskiej produkcji spisuje się całkiem dobrze. Detekcja krążków dvd przebiega sprawnie, dość długo, bo czasem kilka sekund trwa rozpoznawanie płyt kompaktowych. Choć po włożeniu nagranego, złotego "cedeera" przyszło mi poczekać jeszcze dłużej, to po chwili "zastanowienia" Pioneer wyświetlił sumaryczny czas nagrania oraz ilość zapisanych na krążku ścieżek. Wyraźnie zaciekawiony śmiało nacisnąłem klawisz play i, zaskoczony po raz drugi, usłyszałem pierwsze takty muzyki, a ściślej pierwsze dźwięki, bowiem już po kilku sekundach odtwarzacz "zachłysnął" się, kilka razy "przeskoczył" i zapadła jednostajna cisza. Eksperymentowałem przez dłuższy czas z "cedeerami" różnych producentów, o różnych barwach, zarejestrowanych na najróżniejszych nagrywarkach. Próby niestety nie zakończyły się powodzeniem. Pioneer startował, lecz za każdym razem bardzo szybko się poddawał. Nie wypada tego mocno piętnować, w obliczu faktu, że większość odtwarzaczy dvd nie pracuje na CD-R-ach, ale pracuje jednak tańsza 515-tka, i należy pamiętać, że Pioneer promuje nagrywarki płyt kompaktowych.

+ bardzo solidna konstrukcja
+ bogactwo opcji użytkowych
+ doskonały dźwięk

cena:3899 zł

 

Odtwarzacz sprawny w stanie jak na foto. U góry kilka wgniotek. Czyta CD i DVD bardzo ładnie się prezentuje jest duży masywny. Sprzedaję sam odtwarzacz bez kabla zasilajacego i pilota w komplecie. Polecam. Odtwarzacz posiada dwa osobne lasery Cd i DVD oraz dwa wyjścia audio cinche pozłacane.

Zapraszam do kupna.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Sieradzak.pl!

Wygasa za 24 dni
Rozpoczęcie: 20.05.2022, 16:04, zakończenie: 23.02.2023, 12:18

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - oferta zostanie sprawdzona w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


Playaudio

  665 [pokaż]

Lokalizacja

  • Warta (gmina Warta)