Wystawiaj za darmo Rejestracja Logowanie

Nie tego szukasz ? Przejrzyj inne oferty z tej kategorii (MotoryzacjaPodzespoły samochodów osobowychOpony, felgi i kołpakiAkcesoria). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Pierścienie centrujące felg aluminiowych.

Cena: 12 zł / sztukę

Nasz Firma świadczy usługi związane z:

  • Kosmetyką samochodową.
  • Szybki serwis, naprawy bieżące, diagnostyka.
  • Sprzedaż - kosmetyki, akcesoria, części samochodowe i chemia samochodowa

To zarys ogólny, a dokładniej to nasza oferta sklepowa obejmuje również sprzedaż pierścieni centrujących felgi aluminiowe.

Pierścień centrujący to ważny element felgi aluminiowej.

Zmieniając koła na „uniwersalnych” obręczach aluminiowych często nie zwracamy uwagi na ważny element jakim są pierścienie centrujące felg aluminiowych.

Czy przy wymianie kół ktoś zwracał Ci uwagę na ten drobny, a jakże istotny element?

PIERŚCIENIE do WYMIANY!!

Z czego to wynika?

Minusem felg uniwersalnych jest niedopasowanie otworu centralnego felgi do piasty samochodu. Niedopuszczalny jest montaż koła bez spasowania kołnierza piasty z otworem felgi. W zależności od marki i modelu samochodu różnica może wynosić nawet kilka milimetrów, co jest niedopuszczalne.

I tu zaistniały problem rozwiązuje zastosowanie pierścieni centrujących, które wypełniają przestrzeń między otworem centrującym a piastą.

Wprawdzie fizycznie jest możliwość zamocowania koła jedynie śrubami, jednak rola śrub ogranicza się jedynie do dociskania felgi do piasty celem przeniesienia sił wprawiających koło w ruch obrotowy. Nie są one konstrukcyjnie przeznaczone do przenoszenia sił i drgań poprzecznych pochodzących od kół. Brak idealnego spasowania powoduje drgania i wibracje szczególnie nasilające się przy prędkości około 100-120 km/h.

Ignorowanie tego problemu to błąd, gdyż źle „wycentrowana” felga  względem piasty powoduje drgania kierownicy, nie tylko przyśpieszając zużycie opon i elementów zawieszenia, ale …. może również doprowadzić do odpadnięcia koła podczas jazdy.

Pierścienie się zużywają, deformują i z czasem nie spełniają swojej roli.

Konsekwencje braku pierścieni centrujących to:

  • drgania kierownicy przy prawidłowo wyważonych kołach,
  • zwiększony poziom hałasu podczas jazdy,
  • zwiększone zużycie elementów zawieszenia samochodu,
  • nadmierne niszczenie gwintowanych połączeń montażowych.
  • ścięcie śrub lub szpilek mocujących, powodujące odpadnięcie koła!

A jak właściwie dobrać pierścienie centrujące?

Dobór odpowiedniego rozmiaru pierścieni centrujących decyduje o tym czy pierścienie spełniają swoje zadanie. Rozmiar oznacza się dwoma parametrami np. 57,1/66,5 – pierwszy określa średnicę piasty, drugi średnicę otworu w feldze.

Samodzielne dobieranie rozmiaru jest obarczone ryzykiem popełnienia błędu.

Skorzystaj z naszego doświadczenia lub doświadczenia swojego wulkanizatora. Dowiedz się, jaki dokładnie rodzaj pierścieni centrujących musisz zastosować! Bogaty wybór pierścieni znajdziesz u nas na miejscu.

W sprzedaży posiadamy także wszelkiego rodzaju nakrętki oraz śruby różnego typu (wszelkiego rodzaju średnice, długości itd.). Dobierzemy i dopasujemy odpowiednie śruby i nakrętki na miejscu.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej ofert to zapraszamy.

Auto-Putz s.c

98-200 SIERADZ; ul. Jana Pawła II 95

Tel: 43 827-90-97

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Sieradzak.pl!

Ostatnie zmiany: 18.10.2021 16:15
Wygasa za 16 dni
Rozpoczęcie: 26.08.2021, 12:36, zakończenie: 09.06.2022, 08:10

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - oferta zostanie sprawdzona w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


autoputz

  501 [pokaż]

Lokalizacja

  • Sieradz (gmina Sieradz)