Wystaw za darmo Rejestracja Logowanie

Nie tego szukasz? Przejrzyj inne ogłoszenia z tej kategorii (MotoryzacjaPodzespoły samochodów osobowychPłyny eksloatacyjne, oleje). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Tunap 986 Dodatek aktywny SCR do AdBlue 2 w 1

Cena: 99 zł / sztukę

 

Norma emisji spalin Euro 6 wprowadziła nowe, drastyczne obostrzenia emisji spalin dla samochodów napędzanych silnikiem wysokoprężnym.  Dopuszczalną wartość toksycznych tlenków azotu zmniejszono aż o 80% w stosunku do poprzedniej normy.

By sprostać tym wymogom zastosowano układ selektywnej redukcji katalitycznej SCR, który to redukuje ilość tlenków azotu do wymaganego poziomu.

Skuteczne działanie tego układu wymaga zastosowania kolejnego płynu eksploatacyjnego- AdBlue czyli wodnego roztworu mocznika (roztwór 32,5% masy mocznika w wodzie zdemineralizowanej).

BlueHDI, BlueTEC, SCR Blue Motion Technology, - to tylko niektóre oznaczenia, które pojawiły się ostatnio na samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Informują, że auta wyposażone są w system selektywnej redukcji katalitycznej SCR.

Aby układ działał poprawnie należy regularnie dolewać AdBlue oraz dokonywać kontroli układu wydechowego. To jednak nie wystarcza.

AdBlue jest silnie korozyjny przy zetknięciu z metalowymi częściami pojazdu. Jest wrażliwy na mróz i wysokie temperatury, co może prowadzić do jego krystalizacji bądź rozkładu. Z tego powodu układ narażony jest na różne awarie.

Wtryskiwacz, pompa i pozostałe elementy układu nie są wieczne. Uszkodzenia wtryskiwacza (zużycia) powodują wtryskiwanie niewłaściwych dawek AdBlue i problemy z eksploatacją samochodu.

By zapobiec krystalizacji w przewodach, wtryskiwaczu i wewnątrz katalizatora zaleca się stosowanie aktywnego preparatu Tunap 986. Preparat zmienia napięcie powierzchniowe roztworu mocznika bez wpływu na jego działanie. Staje się mniej wrażliwy na temperaturę, ma działanie czyszczące i ochronne

Działanie

•Czyści (rozpuszcza powstałe złogi krystaliczne) w trakcie działania systemu, w całym jego obszarze.

•Zapobiega krystalizacji w trakcie normalnego użytkowania

•Utrzymuje system w czystości i prawidłowym funkcjonowaniu we wszystkich stanach pracy

•Również do stosowania w zbiornikach magazynowych

Dozowanie

Dodaj odpowiednią ilość do pojemnika z płynem AdBlue i wymieszaj.

Wlej wymieszany z preparatem Tunap 986 płyn AdBlue  do zbiornika AdBlue pojazdu.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Sieradzak.pl!

Ostatnie zmiany: 05.03.2021 20:21
Wygasa za 8 dni
Rozpoczęcie: 06.09.2020, 13:51, zakończenie: 16.05.2021, 07:22

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - ogłoszenie zostanie sprawdzone w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


mirekraj

  438 [pokaż]

Lokalizacja

  • Sieradz (gmina Sieradz)