Wystaw za darmo Rejestracja Logowanie

Nie tego szukasz? Przejrzyj inne ogłoszenia z tej kategorii (MotoryzacjaPodzespoły samochodów osobowychPłyny eksloatacyjne, oleje). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Tunap 184 - udrażnia DPF

Cena: 74 zł / sztukę

Do samodzielnego dozowania we wszystkich pojazdach z silnikiem disla, z "suchym" filtrem cząstek stałych-DPF.

Jeśli silnik zaczyna Ci się dławić, często zapala się kontrolka ChecEngin, to masz do czynienia z problemem zatykania się filtra cząstek stałych. Towarzyszy temu nadmierne zużycie paliwa.

Dlaczego DPF- filtr cząstek stałych, ulaga zabrudzeniu/zatkaniu? Przyczyną jest za niska temperatura spalin, by zainicjować palenie się sadzy zgromadzonej w filtrze cząstek stałych.

TUNAP 184 to specjalny systemowy dodatek substancji czynnych umożliwiający samoczynne obniżenie temperatury spalania sadzy w filtrze cząstek stałych. Umożliwia on rozpoczęcie procesu samoczynnej regeneracji podczas pokonywania krótszych tras. Stosowanie preparatu TUNAP 184 zapobiega zatykaniu się filtra DPF, bowiem środek ten powoduje palenie się sadzy gromadzonej w filtrze w niższych temperaturach spalin.

W jaki sposób działa MP 184

Produkt dodany do zbiornika paliwa trafia wraz z olejem napędowym do komory spalania, a następnie do filtra DPF.

W komorze spalania produkt miesza się z cząsteczką sadzy, w wyniku czego w filtrze jej temperatura spalania obniża się do 450 stC. Samooczyszczenie, udrażnianie filtra DPF zachodzi zatem zanim rozpocznie się proces automatycznej regeneracji. Wówczas większa część sadzy jest już spalona, co znacznie ułatwia proces regeneracji automatycznej.

Osiągane korzyści:

  • Większa zdolność do samooczyszczania.
  • Redukcja ilości przerwanych regeneracji.
  • Mniejsze ryzyko przedawkowania wtrysku disla, więc mniejze ryzyko przedostania się oleju napędowego do oleju silnikowego.
  • Mniejsze ryzyko zabrudzenia oleju silnikowego paliwem dislem, więc mniejsze ryzyko uszkodzenia silnika.

Jak stosować?

  • Wlać dodatek do zbiornika przed tankowaniem, następnie zatankować olej napędowy.
  • Dodawać co trzeci zbiornik paliwalub co 2500km.

Czego należy unikać:

  • Nie przedawkowywać. Przedawkowanie może spowodować zapchanie filtra popiołem
  • Nie kompatybilny z automatycznym systemem dozowania dodatku(PSA-System FAP). Produkty różnią się składem chemicznym i nigdy nie wolno ich mieszać.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Sieradzak.pl!

Ostatnie zmiany: 08.09.2020 19:19
Wygasa za 8 dni
Rozpoczęcie: 23.12.2016, 21:15, zakończenie: 16.05.2021, 07:22

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - ogłoszenie zostanie sprawdzone w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


mirekraj

  438 [pokaż]

Lokalizacja

  • Sieradz (gmina Sieradz)